13. ročník Svatomartinského trhu ve Vizovicích je za námi

V sobotu 11. listopadu 2023 proběhl v prostorách Státního zámku Vizovice již 13. ročník Svatomartinského trhu ve Vizovicích. Pro návštěvníky bylo připraveno velké množství stánků, kde mohli zakoupit řadu regionálních produktů a pochutin – na výběr byly například domácí sýry, frgály, sušená masa, sirupy, koření, z dekorací potom dřevěné domečky, vánoční věnce a mnoho dalšího. Během dne byl zajištěn pestrý doprovodný program.

V průběhu dopoledne hrála k poslechu CM Ocún. Jejich vystoupení byla proložena soutěžemi pro děti, které měly za úkol co nejrychleji složit puzzle s motivem sv. Martina či odpovědět správně na kvízové otázky.  Po vystoupení CM Ocún navázal tradiční a nejvíce očekávaný příjezd sv. Martina na bílém koni a žehnání svatomartinských vín. I v letošním roce nechyběla slosovatelná soutěž pro všechny návštěvníky o spoustu cen, jejichž součástí byla také živá husa! V odpoledním bloku byl doprovodný program vyplněn koncertem kapely Záhumenní Street Band. Celým programem provázel moderátor Pavel Vacek.

Kromě těchto aktivit mohly děti na malém nádvoří navštívit dílničky, které si připravil DDM Zvonek. V prostorách Galerie Mariette probíhala ukázka tvorby vánočních ozdob a před galerií měl své stanoviště také kovář, kde bylo možné si nejen zakoupit řadu výrobků, děti si mohly samy ukovat malý suvenýr. 

Celá akce proběhla pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného.