Územní působnost

Obce, které tvoří území MAS VaS, jsou zároveň členy DSO – Mikroregionu Slušovicko, Mikroregionu Vizovicko a Dobrovolného sdružení obcí Držková, Kašava, Vlčková.

Mikroregion Slušovicko: Březová, Dešná, Hrobice, Hvozdná, Neubuz, Ostrata, Podkopná Lhota, Slušovice, Trnava, Veselá, Všemina, Kašava.

Mikroregion Vizovicko: Bratřejov, Jasenná, Lhotsko, Lutonina, Ublo, Vizovice, Zádveřice – Raková.

MAPA MAS VAS V PO 2021 – 2027

  • MAS Vizovicko a Slušovicko působí na území 21 obcí, jejichž katastrální území se rozkládá na 197,12 km2.
  • Administrativně oblast MAS náleží do regionu NUTS II Střední Morava, NUTS III Zlínský kraj, LAU I okres Zlín, převážně spádové území obce s rozšířenou působností Vizovice. Území obcí Hvozdná, Ostrata, Vlčková, Držková a Kašava náleží spádově do území obce s rozšířenou působností Zlín.
  • Přirozenými centry území MAS jsou Vizovice (4857 obyvatel) a Slušovice (2968 obyvatel), které se podílejí 38,1 % na celkovém počtu obyvatel. Na vymezeném území žilo dle ČSÚ k 31. 12. 2019 celkem 20 550 obyvatel. Hustota obyvatel k 31. 12. 2019 byla 104 obyvatel/km2.
  • Území MAS VaS se vyznačuje vysokým počtem ekonomických subjektů. Dle ČSÚ se ke dni 29. 12. 2019 nacházelo na tomto území 2 994 ekonomických subjektů se zjištěnou aktivitou. Mezi nejvýznamnější zaměstnavatele patří firmy jako Greiner packaging Slušovice, KOMA MODULAR, s.r.o., RUDOLF JELÍNEK, a.s., TNS SERVIS, s.r.o., FAGUS, a.s., SWS, a.s. nebo například DF partner, s.r.o. a další.
  • Nejvýznamnějším turistickým lákadlem je na území MAS VaS bezpochyby Státní zámek Vizovice datovaný do roku 1261. Neméně důležitými turistickými body jsou také Rozhledna Doubravka, Janův hrad, Klášťov či Mikuláštíkovo fojtství. Velké množství turistů navštěvuje také kulturní či sportovní akce konané v tomto regionu. Mezi nejvýznamnější akce patří Barum Rally Zlín, vizovické Trnkobraní, Masters of Rock a v neposlední řadě také slušovické dostihy.

 

MAPA MAS VAS V PO 2014 – 2020

Pro přechod na www stránku vybrané obce, klikni na dané území.