Školení Canva pro neziskovky

Ve dnech 11. a 18. ledna proběhly v městské knihovně ve Vizovicích dva workshopy pod názvem Základy práce s Canvou určeného pro  Neziskové organizace.

Canva je volně přístupný program pro tvorbu grafických materiálů, s kterým po krátkém procvičování zvládne pracovat úplně každý. Kurz byl určen pro partnery našeho projektu Dobrodružství na dosah každému je učení se financovaného z OP VVV. Oba dva workshopy vedla lektorka paní Zdenka Barošová z Klubu podnikatelek Zlínska.

Workshop byl členěn na tři části. První část byla zaměřena na teorii, obecné informace o programu Canva a bezpečnost na internetu. Druhá část byla praktická. Zde si účastníci vyzkoušeli tvořit plakáty, pozvánky, prezentace, příspěvky na sociální sítě a mnoho dalšího. V této části paní lektorka obcházela každého účastníka individuálně a byla k dispozici k případné radě nebo pomoci. Poslední část byla určená k volné práci účastníků. Na závěr třetí části byly účastníkům představeny rady a tipy pro další práci s Canvou. Děkujeme všem účastníkům za hojnou účast. Již nyní se těšíme na jejich nové grafické příspěvky.