Spolupráce MAS se Zlínskem a Luhačovickem dala vzniknout novým turistickým balíčkům v našem regionu

Od začátku roku probíhala intenzivní spolupráce mezi MAS Vizovicko a Slušovicko, o.p.s. a destinační společností Zlínsko a Luhačovicko. Během několika měsíců byla zhodnocena nabídka cestovního ruchu a na základě provedených rešerší byly vybrány nejzajímavější turistické atraktivity, které představuje nově vzniklá brožurka s názvem Za zážitky do Vizovických vrchů. Ta je pro návštěvníky zdarma k dostání v Informačním centru ve Vizovicích a na dalších vybraných turistickým místech.

Brožurka obsahuje dva tematicky zaměřené zážitkové balíčky. První balíček Za chutěmi a tradicemi Vizovic  se snaží návštěvníkům přiblížit gastronomické speciality i místní kulturu. Druhý balíček je konstruován převážně pro milovníky přírody. Jak již název Za výhledy Vizovických vrchů napovídá, provede návštěvníky vrcholky kopců a místními rozhlednami. V tiskovině je dále celá řada tipů na další výlety i místa, která by nikdo neměl minout.

“Vytvoření brožurky je jedním z kroků, který by měl vést k nastavení systému řízení a propagace cestovní ruchu na území Vizovicka a Slušovicka, jehož existence zde zcela schází. Pro rozvoj destinace bude dále nezbytné rozvíjet aktivní spolupráci aktérů ze soukromého i veřejného sektoru a najít vhodný subjekt, který bude strategicky koordinovat všechny související činnosti. Jen tak lze efektivně využít potenciál, který Vizovicko a Slušovicko nabízí,” vysvětlil Pavel Elšík, ředitel MAS Vizovicko a Slušovicko.