Svatomartinský trh 2022

Stovky návštěvníků naplnily v sobotu 12. listopadu prostory nádvoří u vizovického zámku na již 12. Svatomartinském trhu. Pořadatelé, Místní akční skupina Vizovicko a Slušovicko, si opět připravili bohatý program. Návštěvníci měli na výběr z velké řady regionálních produktů, mohli si zakoupit například domácí frgály, bio čaje a sirupy, dřevěné hračky nebo vánoční dekorace. K občerstvení si prodejci připravily teplé zabijačkové speciality, čerstvé trdelníky, domácí hamburgery, a nechyběl samozřejmě ani horký svařák či rybízové víno. Pro děti byly připraveny ve spolupráci s DDM Zvonek tvůrčí dílničky, ze kterých si nejmenší účastníci trhu odnášeli tematické přívěsky a náramky, u jiných výrobců si zase děti mohly vyzkoušet kování na kovadlině, dřevorytectví, a dokonce i paličkování.

Doprovodný dopolední program zajistila cimbálovka Ocún i mladičká kouzelnice Terezka, která svými kouzelnickými dovednostmi zajisté očarovala jak mladé, tak i dospělé publikum. Před obědem na nádvoří zámku tradičně dorazil Martin na bílém koni, otec Lukáš Jambor ze slušovické farnosti požehnal Svatomartinskému vínu, a pak již všichni netrpělivě čekali na losování soutěže. Té se mohli zúčastnit ti návštěvníci, kteří svým nákupem podpořili minimálně tři regionální prodejce. Z věcné ceny se radovalo šest výherců, na sedmého výherce, mladou slečnu Sáru, se usmálo štěstí v podobě hlavní výhry-živé svatomartinské husy. V odpoledním čase zahrála k tanci i poslechu skupina Motýl band. Celým dnem nás provázel moderátor Pavel Vacek.

Po celý den probíhaly také komentované prohlídky zámecké kaple, v galerii Mariette byla připravena ukázka zdobení skleněných baněk a za shlédnutí stála i výroba vizovického pečiva.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem prodejcům, řemeslníkům, vystupujícím, návštěvníkům, ale také všem, jež se na chodu trhu podíleli, za přátelskou atmosféru a příjemně strávený sobotní den.

Věříme, že i vy jste si akci užili a těšíme se na další ročník.