Svatomartinský trh je za námi!

V sobotu 13. 11. 2021 se ve Vizovicích v prostorách státního zámku konal v čase 9-15 hod již jedenáctý ročník Svatomartinského trhu pod naší taktovkou. I díky krásnému počasí se akce zúčastnily stovky návštěvníků.

Na trhu byla k zakoupení řada regionálních produktů – domácí sýry, frgály, perníky, kosmetika, pletené produkty, věnce a spoustu dalšího. Nechyběly zabijačkové speciality, trdelníky, dobrá káva, punče či palačinky. V Galerii Mariette byla pro návštěvníky připravena ukázka řemesel a v blízkém nádvoří mohly děti využít dílniček, kde se tvořily zrcátka a magnetky, zdobily se perníčky a děti si mohly vyzkoušet i drátkování.

Jako vždy byl hlavním bodem programu příjezd svatého Martina na bílém koni a žehnání svatomartinských vín, kterého se ujal vizovický farář, otec Vít Hlavica. Po jeho příjezdu probíhalo losování soutěže, kdy cenami byly balíčky regionálních produktů, sada vánočních baněk, a hlavní cenou byla živá husa! 

I doprovodný program byl velice pestrý. Dopoledne si hlavně děti užily dvě vystoupení Úžasného divadla fyziky, které bylo proloženo hodinovým vystoupením cimbálové muziky Vizovský Juráš. V odpoledních hodinách hrála k poslechu i tanci kapela Motýl BAND CZ. Celou akci doprovázela moderátorka Hana Srncová.

Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem prodejcům, řemeslníkům, vystupujícím, návštěvníkům, ale také všem, jež se na chodu trhu podíleli za přátelskou atmosféru a příjemně strávený sobotní den. Věříme, že i vy jste si akci užili.

FOTKY Z TRHU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT NA NAŠEM FACEBOOKU