Zaplněné vizovické náměstí přivítalo svatého Martina

V sobotu 11. 11. 2017 ve Vizovicích proběhl již 7. ročník Svatomartinského trhu, který byl pořádán pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Už od půl deváté byly nachystány stánky plné regionálních produktů, kde bylo možno kromě tradičních výrobků nakoupit několik novinek – např. ručně vyráběnou čokoládu, štramberské uši, medovinu či nejrůznější druhy majonéz a dresinků. Hudební doprovod zajistily dva soubory – Young Moravia Jazzband a Gajdoši z Kašavy.

Sv. Martin na bílém koni, který cestou zajel pozdravit obyvatele domu s pečovatelskou službou, dojel o půl jedenácté na náměstí, kde dovezl mladé víno určené k požehnání. Této úlohy se zhostil místní katolický kněz. Poté měli zúčastnění příležitost tato vína ochutnat a mohli využít možnosti vyfotit se se svatým Martinem a jeho koněm. Pro děti bylo připraveno malování na obličej či speciální svatomartinské omalovánky. Poprvé zpříjemnila náš trh přítomnost kováře, který přímo na místě vyráběl podkovičky.

Pořadatelé děkují všem, bez nichž by trh nemohl být uskutečněn, a kteří se postarali o jeho hladký průběh. Velký dík však také patří lidem, kteří akci navštívili, neboť jejich počet překonal i předchozí velmi úspěšné ročníky.

Zároveň Vás prosíme o vyplnění velmi krátkého dotazníku, který nám pomůže s přípravami dalších ročníků. → http://bit.ly/2AHA04c 

FOTOGALERIE MAS VaS

FOTOREPORTÁŽ – Horní podřevnicko